  • KVF101L154M32NLT00
KVF101L154M32NLT00
advertisement
Manufacturer No:
KVF101L154M32NLT00
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-KVF101L154M32NLT00
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Description:
KVF 0.15μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X8L 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
KVF101L154M32NLT00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    KVF
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    High Temperature
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X8L
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.15μF
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Thickness (Max)
    0.102 2.60mm
  • Thickness
    2.5908mm