  • KVF500L685M55NHT00
KVF500L685M55NHT00
advertisement
Manufacturer No:
KVF500L685M55NHT00
HK JDW NO:
856-KVF500L685M55NHT00
Package:
2220 (5750 Metric)
Datasheet:
Description:
KVF 6.8μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X8L 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~150°C High Temperature Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Quantity:
In Stock : 1092
Step5Bar-code shipping tag
KVF500L685M55NHT00
  • Package / Case
    2220 (5750 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    6.8μF
  • Case Code (Metric)
    5750
  • Case Code (Imperial)
  • Thickness (Max)
    0.126 3.20mm
  • Thickness
    2.794mm