  • LDZ28176R8K-10
LDZ28176R8K-10
advertisement
Manufacturer No:
LDZ28176R8K-10
HK JDW NO:
449-LDZ28176R8K-10
Package:
Radial, Vertical, 4 Leads (Open)
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LDZ28176R8K-10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    LDZ2817
  • Size / Dimension
    1.063Lx0.669W 27.00mmx17.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    26A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    6.8μH
  • DC Resistance (DCR)
    3mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    300kHz
  • Current - Saturation
    56A
  • Height Seated (Max)
    0.906 23.00mm