  • LED50W-142-C0350
LED50W-142-C0350
advertisement
Manufacturer No:
LED50W-142-C0350
HK JDW NO:
824-LED50W-142-C0350
Package:
Datasheet:
LED50W-142-C0350
Step5Bar-code shipping tag
LED50W-142-C0350
    12 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -30°C~65°C
  • Series
    LED-50W
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    7.64Lx1.69W x 0.98 H 194.0mmx43.0mmx25.0mm
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Wire Leads
  • Type
    Constant Current
  • Max Operating Temperature
    65°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Power (Watts)
    50W
  • Max Power Dissipation
    50W
  • Efficiency
    89%
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Max Output Current
    350mA
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Current - Output (Max)
    350mA
  • Voltage - Output
    47V~142V
  • Topology
    AC DC Converter
  • Height
    24.892mm
  • Length
    194.056mm
  • Width
    42.926mm