  • LI0402B301R-00
LI0402B301R-00
advertisement
Manufacturer No:
LI0402B301R-00
HK JDW NO:
449-LI0402B301R-00
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
LI0402B301R-00
Description:
FERRITE BEAD 300 OHM 0402 1LN
Step5Bar-code shipping tag
LI0402B301R-00
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2003
  • Series
    LI
  • Size / Dimension
    0.040Lx0.020W 1.01mmx0.50mm
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    100MHz
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Filter Type
    Power, Signal Line
  • Rated Current
    0.2A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    800mOhm
  • Current Rating (Max)
    200mA
  • Impedance @ Frequency
    300Ohm @ 100MHz
  • Rated Voltage
    75V
  • Output Impedance
    300Ohm Ω
  • Height
    711.2μm
  • Width
    0.5mm