  • LI0603G800R-00
LI0603G800R-00
advertisement
Manufacturer No:
LI0603G800R-00
HK JDW NO:
449-LI0603G800R-00
Datasheet:
LI0603G800R-00
Description:
FERRITE BEAD 80 OHM 0603 1LN
Step5Bar-code shipping tag
LI0603G800R-00
    Select All
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2003
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Discontinued
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    100MHz
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Filter Type
    Power, Signal Line
  • Rated Current
    0.7A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    200mOhm
  • Current Rating (Max)
    700mA
  • Impedance @ Frequency
    80Ohm @ 100MHz
  • Rated Voltage
    75V
  • Output Impedance
    80Ohm Ω
  • Height
    939.8μm
  • Width
    0.8mm