  • LK1005R82K-T
LK1005R82K-T
advertisement
Manufacturer No:
LK1005R82K-T
HK JDW NO:
782-LK1005R82K-T
Datasheet:
LK1005R82K-T
Description:
FIXED IND 820NH 20MA 590 MOHM
Step5Bar-code shipping tag
LK1005R82K-T
    13 Weeks
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±10%
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    550μm
  • Current Rating
    10mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    820nH
  • Test Frequency
    10MHz
  • DC Resistance (DCR)
    590mOhm Max
  • Max DC Current
    20mA
  • Frequency - Self Resonant
    65MHz
  • Q @ Freq
    20 @ 10MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    20
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Q Factor
    20
  • DC Current
    20mA
  • Special Feature
    MULTI LAYER
  • Height
    500μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm