  • IMS05SH1R2J
IMS05SH1R2J
advertisement
Manufacturer No:
IMS05SH1R2J
HK JDW NO:
873-IMS05SH1R2J
Datasheet:
IMS05SH1R2J
Step5Bar-code shipping tag
IMS05SH1R2J
  • Material - Core
    Iron Powder
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Series
    IMS-5
  • Size / Dimension
    0.162Diax0.410L 4.11mmx10.41mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Type
    Molded
  • Inductance
    1.2μH
  • DC Resistance (DCR)
    100mOhm Max
  • Max DC Current
    895mA
  • Frequency - Self Resonant
    130MHz
  • Q @ Freq
    44 @ 7.9MHz
  • Inductance Frequency - Test
    7.9MHz