  • LL1608-FS68NJ
LL1608-FS68NJ
advertisement
Manufacturer No:
LL1608-FS68NJ
HK JDW NO:
4668-LL1608-FS68NJ
Package:
1608
Datasheet:
LL1608-FS68NJ
Description:
LL1608-FS68NJ datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Toko stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
LL1608-FS68NJ
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Chip
  • Operating Temperature (Max)
    100°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Inductance
    10 μH
  • Test Frequency
    100MHz
  • Current
    1.22A
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    15
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    0603
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    118mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.068 µH
  • Special Feature
    MULTILAYER
  • Self Resonant Frequency
    1100MHz
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    CERAMIC
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    20%