  • LLL153R61A104ME01E
LLL153R61A104ME01E
advertisement
Manufacturer No:
LLL153R61A104ME01E
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-LLL153R61A104ME01E
Package:
0204 (0510 Metric)
Description:
LLL 0.1μF Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.020Lx0.039W 0.50mmx1.00mm -55°C~85°C Low ESL (Reverse Geometry) Surface Mount, MLCC 0204 (0510 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
LLL153R61A104ME01E
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0204 (0510 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LLL
  • Size / Dimension
    0.020Lx0.039W 0.50mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Low ESL (Reverse Geometry)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Applications
    Bypass, Decoupling
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Thickness (Max)
    0.014 0.35mm