  • LMF107B7473MAHT
LMF107B7473MAHT
advertisement
Manufacturer No:
LMF107B7473MAHT
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-LMF107B7473MAHT
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Description:
M 0.047μF 10V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
LMF107B7473MAHT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    M
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Automotive, SMPS Filtering
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    0.047μF
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm