  • LMIN015.ZXPROA
LMIN015.ZXPROA
advertisement
Manufacturer No:
LMIN015.ZXPROA
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-LMIN015.ZXPROA
Package:
Blade, Miniature (Low Profile)
Datasheet:
LMIN015.ZXPROA
Description:
LMIN015.ZXPROA datasheet pdf and Fuses product details from Littelfuse Inc. stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 4
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LMIN015.ZXPROA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
    Holder
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    Blade, Miniature (Low Profile)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MINI®
  • Size / Dimension
    0.429Lx0.150W x 0.299 H 10.90mmx3.80mmx7.60mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    Blue
  • Voltage - Rated DC
    58V
  • Current Rating (Amps)
    15A
  • Current Rating
    15A
  • Fuse Type
    Automotive
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    1kA
  • Height
    7.5946mm
  • Length
    10.8966mm
  • Width
    3.81mm