  • LMK212ABJ106KGHT
LMK212ABJ106KGHT
advertisement
Manufacturer No:
LMK212ABJ106KGHT
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-LMK212ABJ106KGHT
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
LMK212ABJ106KGHT
Description:
M 10μF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 12780
Step5Bar-code shipping tag
LMK212ABJ106KGHT
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    M
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Applications
    Automotive
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
    Yes
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Height
    1.25mm
  • Thickness (Max)
    0.053 1.35mm
  • Thickness
    1.3462mm