  • LQ043Y1DY01
LQ043Y1DY01
advertisement
Manufacturer No:
LQ043Y1DY01
Manufacturer:
Sharp Microelectronics
HK JDW NO:
733-LQ043Y1DY01
Package:
Datasheet:
LQ043Y1DY01
Description:
4.3" NEW DISPLAY FROM SHARP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LQ043Y1DY01
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Published
    2014
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Interface
    Parallel, 24-Bit (RGB)
  • Viewing Area
    56.16mm W x 93.60mm H
  • Backlight
    LED
  • Dot Pixels
    480 x 800
  • Diagonal Screen Size
    4.3 109.22mm
  • Backlight Type
    LED
  • Resolution (height)
    800 pixel
  • Resolution (width)
    480 pixel
  • Diagonal Size
    4.3 in