  • LQ150X1LX96
LQ150X1LX96
advertisement
Manufacturer No:
LQ150X1LX96
Manufacturer:
Sharp Microelectronics
HK JDW NO:
733-LQ150X1LX96
Package:
Datasheet:
Description:
15.0" (1024X768)XGA LED ASV
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LQ150X1LX96
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Interface
    LVDS
  • Viewing Area
    304.10mm W x 228.10mm H
  • Display Mode
    Transmissive
  • Backlight
    LED - White
  • Dot Pixels
    1024 x 768 (XGA)
  • Diagonal Screen Size
    15 381.00mm
  • Backlight Type
    LED
  • Resolution (height)
    768 pixel
  • Resolution (width)
    1024 pixel
  • Diagonal Size
    15 in