  • LQ156T3LW03
LQ156T3LW03
advertisement
Manufacturer No:
LQ156T3LW03
Manufacturer:
Sharp Microelectronics
HK JDW NO:
733-LQ156T3LW03
Package:
Datasheet:
Description:
LCD TFT 15.6" 1920X1080 FHD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LQ156T3LW03
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Interface
    LVDS
  • Display Type
    TFT - Color
  • Viewing Area
    344.23mm W x 193.54mm H
  • Display Mode
    Transmissive
  • Backlight
    LED - White
  • Dot Pixels
    1366 x 768 (WXGA2)
  • Diagonal Screen Size
    15.55 394.97mm
  • Graphics Color
    Red, Green, Blue (RGB)
  • Dot Pitch
    0.25mm Wx0.25mm H
  • Backlight Type
    LED
  • Resolution (height)
    768 pixel
  • Resolution (width)
    1366 pixel
  • Diagonal Size
    15.55 in