  • LWK316B7225KD-T
LWK316B7225KD-T
advertisement
Manufacturer No:
LWK316B7225KD-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-LWK316B7225KD-T
Package:
0612 (1632 Metric)
Datasheet:
LWK316B7225KD-T
Description:
LWK 2.2μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm -55°C~125°C Low ESL (Reverse Geometry) Surface Mount, MLCC 0612 (1632 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
LWK316B7225KD-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0612 (1632 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Series
    LWK
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Low ESL (Reverse Geometry)
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    Bypass, Decoupling
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
    1632
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    1.35mm
  • Thickness (Max)
    0.033 0.85mm