  • M550B127K100BH
M550B127K100BH
advertisement
Manufacturer No:
M550B127K100BH
HK JDW NO:
417-M550B127K100BH
Purchasing and Inquiry
M550B127K100BH Overview
The ESR (Equivalent Series Resistance) should be maintained at 60mOhm @ 100kHz for high efficiency.120μF is the capacitance of the device.A voltage of -55°C~105°C is used to power the device.This voltage - Rated at 100V - allows the device to be highly efficient.The product has a maximum height seated of 0.445 11.30mm°C which makes it stable to operate.
M550B127K100BH Features
a 60mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 120μF
an AC voltage of -55°C~105°C
the voltage rating of 100V
M550B127K100BH Applications
There are a lot of KEMET M550B127K100BH applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
M550B127K100BH
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    1.906Lx1.110W 48.40mmx28.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    120μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60mOhm @ 100kHz
  • Lead Spacing
    0.453 11.50mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Height Seated (Max)
    0.445 11.30mm