  • M64Z201KB40
M64Z201KB40
advertisement
Manufacturer No:
M64Z201KB40
HK JDW NO:
876-M64Z201KB40
Package:
Datasheet:
M64Z201KB40
Description:
Res Cermet Trimmer 200 Ohm 10% 0.5W(1/2W) 21(Elec)/23(Mech)Turn 2.2mm (11 X 5 X 9.8mm) Pin Thru-Hole Bulk
Step5Bar-code shipping tag
M64Z201KB40
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Published
    2015
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    200Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Cermet
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Depth
    5mm
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Number of Turns
    25
  • Length
    11mm