  • MA293R3BAN
MA293R3BAN
advertisement
Manufacturer No:
MA293R3BAN
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-MA293R3BAN
Package:
Datasheet:
Description:
3.3pF Ceramic Capacitor 3.03% 20 ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 1686
Step5Bar-code shipping tag
MA293R3BAN
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    3.03%
  • JESD-609 Code
    e3/e4
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Terminal Finish
    TIN/SILVER PALLADIUM
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Depth
    2.8mm
  • Case Code (Metric)
    2828
  • Case Code (Imperial)
    1111
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    P90
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    2.54mm
  • Length
    2.8mm
  • Width
    2.8mm