  • MC68EC060ZU50
MC68EC060ZU50
advertisement
Manufacturer No:
MC68EC060ZU50
HK JDW NO:
318-MC68EC060ZU50
Description:
32-bit Microprocessor 304-Pin 50MHz 3.3V
Quantity:
In Stock : 13683
Step5Bar-code shipping tag
MC68EC060ZU50
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    304
  • JESD-609 Code
    e0
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    304
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    220
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Frequency
    50MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.465V