  • MCEEL50V225M4X5.2
MCEEL50V225M4X5.2
advertisement
Manufacturer No:
MCEEL50V225M4X5.2
HK JDW NO:
3958-MCEEL50V225M4X5.2
Package:
B
Datasheet:
MCEEL50V225M4X5.2
Description:
2.2μF Capacitor 20% Cut Tape 1mm B
Step5Bar-code shipping tag
MCEEL50V225M4X5.2
  • Package / Case
    B
    Cut Tape
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    1mm
  • Ripple Current (AC)
    11mA
  • Diameter
    4mm
  • Height
    5.2mm