  • MCESL35V476M6.3X5.4
MCESL35V476M6.3X5.4
advertisement
Manufacturer No:
MCESL35V476M6.3X5.4
Manufacturer:
Multicomp
HK JDW NO:
3958-MCESL35V476M6.3X5.4
Package:
F
Description:
47μF Capacitor 20% Cut Tape 2.2mm F
Step5Bar-code shipping tag
MCESL35V476M6.3X5.4
  • Package / Case
    F
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lead Pitch
    2.2mm
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Ripple Current (AC)
    70mA
  • Diameter
    6.3mm
  • Height
    6mm