  • MCGLR100V226M8X12
MCGLR100V226M8X12
advertisement
Manufacturer No:
MCGLR100V226M8X12
Manufacturer:
Multicomp
HK JDW NO:
3958-MCGLR100V226M8X12
Package:
Radial
Datasheet:
MCGLR100V226M8X12
Description:
22μF Capacitor 20% 3.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
MCGLR100V226M8X12
  • Package / Case
    Radial
  • Weight
    4.535924g
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    3.5mm
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Impedance
    650mOhm
  • Diameter
    8mm
  • Height
    12mm
  • Length
    38.1mm
  • Width
    12.7mm