  • MCGPR50V105M5X11-RH
MCGPR50V105M5X11-RH
advertisement
Manufacturer No:
MCGPR50V105M5X11-RH
HK JDW NO:
3958-MCGPR50V105M5X11-RH
Description:
1μF Capacitor 20% 2mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
MCGPR50V105M5X11-RH
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    2mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    165.7864Ohm
  • Diameter
    5mm
  • Height
    11mm