  • MCGPR50V336M6.3X11
MCGPR50V336M6.3X11
advertisement
Manufacturer No:
MCGPR50V336M6.3X11
HK JDW NO:
3958-MCGPR50V336M6.3X11
Description:
33μF Capacitor 20% 2.54mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
MCGPR50V336M6.3X11
  • Weight
    4.535924g
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Diameter
    6.3mm
  • Height
    11mm
  • Length
    38.1mm
  • Width
    6.35mm