  • MCLPR250V827M35X45
MCLPR250V827M35X45
advertisement
Manufacturer No:
MCLPR250V827M35X45
HK JDW NO:
3958-MCLPR250V827M35X45
Description:
820μF Capacitor 20% 10mm
Step5Bar-code shipping tag
MCLPR250V827M35X45
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    820μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Diameter
    35mm
  • Height
    45mm