  • MCLPR25V688M22X30
MCLPR25V688M22X30
advertisement
Manufacturer No:
MCLPR25V688M22X30
HK JDW NO:
3958-MCLPR25V688M22X30
Description:
6.8mF Capacitor 20% 10mm
Step5Bar-code shipping tag
MCLPR25V688M22X30
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Voltage - Rated AC
    25V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Hole Diameter
    2 mm
  • Ripple Current (AC)
    3.06A
  • Diameter
    22mm
  • Height
    30mm
  • REACH SVHC
    Unknown
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Snap in
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    6.8mF