  • MCLPR400V107M22X30
MCLPR400V107M22X30
advertisement
Manufacturer No:
MCLPR400V107M22X30
HK JDW NO:
3958-MCLPR400V107M22X30
Package:
100
Description:
100μF Capacitor 20% 10mm 100
Step5Bar-code shipping tag
MCLPR400V107M22X30
  • Package / Case
    100
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Snap in
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Hole Diameter
    2 mm
  • Ripple Current (AC)
    780mA
  • Diameter
    22mm
  • Height
    30mm