  • MGV06038R2M-12
MGV06038R2M-12
advertisement
Manufacturer No:
MGV06038R2M-12
HK JDW NO:
449-MGV06038R2M-12
Package:
Nonstandard
Datasheet:
MGV06038R2M-12
Description:
Quantity:
In Stock : 78
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MGV06038R2M-12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MGV
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.264W 7.30mmx6.70mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Molded
  • Current Rating (Amps)
    4A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    8.2μH
  • DC Resistance (DCR)
    68mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    7.5A
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm