  • MI1206K260R-10
MI1206K260R-10
advertisement
Manufacturer No:
MI1206K260R-10
HK JDW NO:
449-MI1206K260R-10
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
MI1206K260R-10
Description:
FERRITE BEAD 26 OHM 1206 1LN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MI1206K260R-10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Height
    1.2954mm
  • Length
    3.2mm
  • REACH SVHC
    Unknown
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Material
    Ferrite
  • Weight
    269.88746mg
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Series
    MI
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Filters
  • Packing Method
    TR
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.8mm
  • Construction
    Chip Bead
  • Frequency
    100MHz
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    26Ohm
  • Max DC Current
    1.5A
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    60mOhm
  • Impedance @ Frequency
    26Ohm @ 100MHz