  • MIXA81H1200EH
MIXA81H1200EH
advertisement
Manufacturer No:
MIXA81H1200EH
HK JDW NO:
401-MIXA81H1200EH
Package:
E3
Datasheet:
MIXA81H1200EH
Description:
IGBT Modules IGBT Module H Bridge
Step5Bar-code shipping tag
MIXA81H1200EH
  • Package / Case
    E3
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Published
    2011
  • Number of Terminations
    14
  • Max Power Dissipation
    390W
  • JESD-30 Code
    R-XUFM-X14
  • Number of Elements
    4
  • Configuration
    Full Bridge Inverter
  • Power - Max
    390W
  • Input
    Standard
  • Collector Emitter Voltage (VCEO)
    2.2V
  • Max Collector Current
    120A
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    200μA
  • Collector Emitter Breakdown Voltage
    1.2kV
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    1200V
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.2V @ 15V, 77A
  • Turn Off Time-Nom (toff)
    350 ns
  • IGBT Type
    PT
  • NTC Thermistor
    No
  • Gate-Emitter Voltage-Max
    20V
  • VCEsat-Max
    2.1 V