  • MMK15474K100B04L4BULK
MMK15474K100B04L4BULK
advertisement
Manufacturer No:
MMK15474K100B04L4BULK
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-MMK15474K100B04L4BULK
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
470nF Film Capacitor 10% Radial 100V-DC 63V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MMK15474K100B04L4BULK
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    General Purpose
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 63
  • HTS Code
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    5.5mm
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    7122
  • Height
    10.5mm
  • Length
    18mm
  • Width
    5.5mm