  • MMZ0603S601C
MMZ0603S601C
advertisement
Manufacturer No:
MMZ0603S601C
HK JDW NO:
769-MMZ0603S601C
Description:
TDK MMZ0603S601C FERRITE BEAD, 1.45OHM, 100MA, 0201
Step5Bar-code shipping tag
MMZ0603S601C
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Ferrite
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    25%
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    1.5Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    330μm
  • Construction
    Chip Bead
  • Frequency
    100MHz
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
    0201
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    600Ohm
  • Max DC Current
    100mA
  • Rated Current
    0.1A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.45Ohm