  • MMZ1005Y-800C
MMZ1005Y-800C
advertisement
Manufacturer No:
MMZ1005Y-800C
HK JDW NO:
769-MMZ1005Y-800C
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
MMZ1005Y-800C
Description:
FERRITE BEAD 80 OHM 0402 1LN
Step5Bar-code shipping tag
MMZ1005Y-800C
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2001
  • Series
    MMZ
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Resistance
    170mOhm
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Subcategory
    Other Filters
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    550μm
  • Construction
    Chip Bead
  • Frequency
    100MHz
  • Case Code (Imperial)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    80Ohm
  • Max DC Current
    450mA
  • Filter Type
    Signal Line
  • Rated Current
    0.45A
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    170mOhm
  • Impedance @ Frequency
    80Ohm @ 100MHz
  • Height
    558.8μm
  • Width
    0.5mm