  • MMZ1005Y102C
MMZ1005Y102C
advertisement
Manufacturer No:
MMZ1005Y102C
HK JDW NO:
769-MMZ1005Y102C
Description:
TDK - MMZ1005Y102C - FERRITE BEAD, 0.7OHM, 200MA, 0402
Step5Bar-code shipping tag
MMZ1005Y102C
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Ferrite
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    25%
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    740mOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Passive Filters
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    550μm
  • Construction
    Chip Bead
  • Frequency
    100MHz
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Physical Dimension
    L1XB0.5XH0.5 (mm)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    1kOhm
  • Max DC Current
    200mA
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    740mOhm
  • Height
    500μm
  • Length
    1mm