  • MMZ1005Y121CTD25
MMZ1005Y121CTD25
advertisement
Manufacturer No:
MMZ1005Y121CTD25
HK JDW NO:
769-MMZ1005Y121CTD25
Datasheet:
MMZ1005Y121CTD25
Description:
Ferrite Beads 0402 120ohms 400mA Signal Line AEC-Q200
Step5Bar-code shipping tag
MMZ1005Y121CTD25
    652.039032μg
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Series
    MMZ
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e2
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Nickel/Copper (Sn/Ni/Cu)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Number of Functions
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    120Ohm
  • Max DC Current
    400mA
  • Filter Type
    Signal Line
  • Rated Current
    0.4A
  • RMS Current (Irms)
    400mA
  • Series Resistance
    180mOhm
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    180mOhm
  • Impedance @ Frequency
    120Ohm @ 100MHz
  • Height
    550μm
  • Width
    0.5mm