  • MMZ1608B301CTAH0
MMZ1608B301CTAH0
advertisement
Manufacturer No:
MMZ1608B301CTAH0
HK JDW NO:
769-MMZ1608B301CTAH0
Datasheet:
MMZ1608B301CTAH0
Description:
FERRITE BEAD 300 OHM 0603 1LN
Step5Bar-code shipping tag
MMZ1608B301CTAH0
    0603 (1608 Metric)
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    25%
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Filters
    1
  • Depth
    800μm
  • Current Rating
    500mA
  • Impedance
    300Ohm
  • Max DC Current
    500mA
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    250mOhm
  • Impedance @ Frequency
    300Ohm @ 100MHz
  • Frequency (Min)
    5MHz
  • Height
    762μm
  • Width
    0.8mm