  • MMZ1608R102A
MMZ1608R102A
advertisement
Manufacturer No:
MMZ1608R102A
HK JDW NO:
769-MMZ1608R102A
Description:
Ferrite Beads Multi-Layer 1KOhm 25% 100MHz 400mA 500mOhm DCR 0603
Step5Bar-code shipping tag
MMZ1608R102A
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Ferrite
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    EAR99
  • Resistance
    500mOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    800μm
  • Current Rating
    400mA
  • Frequency
    100MHz
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Physical Dimension
    L1.6XB0.8XH0.8 (mm)/L0.063XB0.031XH0.031 (inch)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    1kOhm
  • Max DC Current
    400mA
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    500mOhm
  • DC Current
    400mA
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm