  • MMZ1608S800ATA00
MMZ1608S800ATA00
advertisement
Manufacturer No:
MMZ1608S800ATA00
HK JDW NO:
769-MMZ1608S800ATA00
Datasheet:
MMZ1608S800ATA00
Description:
FERRITE BEAD 80 OHM 0603 1LN
Step5Bar-code shipping tag
MMZ1608S800ATA00
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
    0603 (1608 Metric)
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    25%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Filters
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    500mA
  • Impedance
    80Ohm
  • Max DC Current
    500mA
  • Frequency (Max)
    300MHz
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    150mOhm
  • Impedance @ Frequency
    80Ohm @ 100MHz
  • Frequency (Min)
    40MHz
  • Width
    0.8mm