  • MMZ1608Y121BTA00
MMZ1608Y121BTA00
advertisement
Manufacturer No:
MMZ1608Y121BTA00
HK JDW NO:
769-MMZ1608Y121BTA00
Datasheet:
MMZ1608Y121BTA00
Description:
FERRITE CHIP 120 OHM 500MA 0603
Step5Bar-code shipping tag
MMZ1608Y121BTA00
    Select All
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating
    500mA
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    200mOhm
  • Current Rating (Max)
    500mA
  • Impedance @ Frequency
    120Ohms @ 100MHz
  • Height
    939.8μm
  • Length
    1.6002mm
  • Width
    787.4μm
  • Height (Max)
    0.037 0.95mm