  • MMZ2012Y152BT000
MMZ2012Y152BT000
advertisement
Manufacturer No:
MMZ2012Y152BT000
HK JDW NO:
769-MMZ2012Y152BT000
Datasheet:
MMZ2012Y152BT000
Description:
TDK MMZ2012Y152BT000 FERRITE BEAD, 1.5 KOHM, 500mA, 0805
Step5Bar-code shipping tag
MMZ2012Y152BT000
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Nickel/Copper (Sn/Ni/Cu)
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Filters
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    500mA
  • Impedance
    1.5kOhm
  • Max DC Current
    500mA
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    400mOhm
  • Impedance @ Frequency
    1.5kOhm @ 100MHz
  • Height
    1.0414mm
  • Length
    2mm