  • MPZ1608S300ATAH0
MPZ1608S300ATAH0
advertisement
Manufacturer No:
MPZ1608S300ATAH0
HK JDW NO:
769-MPZ1608S300ATAH0
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
MPZ1608S300ATAH0
Description:
TDK - MPZ1608S300ATAH0 - FERRITE BEAD, 0.01OHM, 5A, 0603, FULL REEL
Step5Bar-code shipping tag
MPZ1608S300ATAH0
    10 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Weight
    2.012816mg
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    25%
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Filters
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    800μm
  • Construction
    Chip Bead
  • Current Rating
    5A
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    30Ohm
  • Max DC Current
    5A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    10mOhm
  • Impedance @ Frequency
    30Ohm @ 100MHz
  • Height
    600μm
  • Width
    0.8mm