  • MMZ0603S100CT000
MMZ0603S100CT000
advertisement
Manufacturer No:
MMZ0603S100CT000
HK JDW NO:
769-MMZ0603S100CT000
Datasheet:
MMZ0603S100CT000
Description:
FERRITE CHIP BEAD 10 OHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
MMZ0603S100CT000
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
    0201 (0603 Metric)
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2004
  • Series
    MMZ
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating
    500mA
  • Case Code (Imperial)
  • Impedance
    10Ohm
  • Max DC Current
    1A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    50mOhm
  • Current Rating (Max)
    1A
  • Impedance @ Frequency
    10Ohms @ 100MHz
  • Height
    330.2μm
  • Length
    609.6μm
  • Width
  • Height (Max)
    0.013 0.33mm