  • MPZ1608S600ATAH0
MPZ1608S600ATAH0
advertisement
Manufacturer No:
MPZ1608S600ATAH0
HK JDW NO:
769-MPZ1608S600ATAH0
Datasheet:
MPZ1608S600ATAH0
Description:
TDK MPZ1608S600ATAH0FERRITE BEAD, 0.02OHM, 3.5A, 0603, FULL REEL
Step5Bar-code shipping tag
MPZ1608S600ATAH0
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Nickel/Copper (Sn/Ni/Cu)
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Filters
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    800μm
  • Construction
    Chip Bead
  • Current Rating
    3.5A
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Impedance
    60Ohm
  • Max DC Current
    3.5A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    20mOhm
  • Impedance @ Frequency
    60Ohm @ 100MHz
  • Height
    762μm
  • Width
    0.8mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
    0603 (1608 Metric)
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C