  • MRA-0527R00FE48
MRA-0527R00FE48
advertisement
Manufacturer No:
MRA-0527R00FE48
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-MRA-0527R00FE48
Package:
Conformal
Datasheet:
MRA-0527R00FE48
Description:
Through Hole 27Ohm, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MRA-0527R00FE48
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Resistance
    27Ohm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    4W
  • Diameter
    4.24mm
  • Length
    16.51mm