  • MSI1967H48B1+7-BBR
MSI1967H48B1+7-BBR
advertisement
Manufacturer No:
MSI1967H48B1+7-BBR
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
HK JDW NO:
528-MSI1967H48B1+7-BBR
Package:
Description:
FAN IMP MTRZD 190X67MM 48VDC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MSI1967H48B1+7-BBR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Weight
    2.9lbs 1.3kg
  • Material - Blade
    Plastic
  • Series
    MSI1967
  • Size / Dimension
    Round - 190mm Dia
  • Feature
    Auto Restart, Speed Sensor (Tach), Voltage Control
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    48VDC
  • Current Rating (Amps)
    2.50A
  • Approval Agency
    CE, cUL, TUV, UL
  • RPM
    3000 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Motorized Impellers
  • Air Flow
    358.0 CFM (10.02m3/min)
  • Noise
    71.0 dB(A)
  • Static Pressure
    1.830 in H2O (455.8 Pa)