  • MU1005-300Y
MU1005-300Y
advertisement
Manufacturer No:
MU1005-300Y
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-MU1005-300Y
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
MU1005-300Y
Description:
FERRITE BEAD 30 OHM 0402 1LN
Step5Bar-code shipping tag
MU1005-300Y
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Series
    MU
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    25%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Depth
    600μm
  • Base Part Number
    MU1005
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    30Ohm
  • Max DC Current
    300mA
  • Filter Type
    Power, Signal Line
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    200mOhm
  • Current Rating (Max)
    300mA
  • Impedance @ Frequency
    30Ohms @ 100MHz
  • Height
    609.6μm
  • Length
    990.6μm
  • Width
    508μm
  • Height (Max)
    0.024 0.60mm