  • MXO45-2C-4M9152
MXO45-2C-4M9152
advertisement
Manufacturer No:
MXO45-2C-4M9152
Manufacturer:
CTS Corporation
HK JDW NO:
221-MXO45-2C-4M9152
Package:
Metal
Step5Bar-code shipping tag
MXO45-2C-4M9152
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Metal
  • Number of Pins
    4
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Published
    2000
  • JESD-609 Code
    e1
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Additional Feature
    ENABLE/DISABLE FUNCTION; TRAY
  • Supply Voltage
    5V
  • Frequency
    4.9152MHz
  • Frequency Stability
    100 ppm
  • Physical Dimension
    20.8mm x 13.2mm x 5.1mm
  • Operating Frequency
    4.9152MHz
  • Rise Time-Max
    10ns
  • Fall Time-Max
    10ns
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Oscillator Type
    HCMOS/TTL
  • Load Capacitance
    50pF
  • Max Supply Current
    25mA
  • Frequency Tolerance
    0.01%
  • Height
    5.1054mm
  • Length
    20.8026mm
  • Width
    13.208mm