  • MXO45-3C-24M000000
MXO45-3C-24M000000
advertisement
Manufacturer No:
MXO45-3C-24M000000
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
HK JDW NO:
221-MXO45-3C-24M000000
Package:
14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
Description:
Quantity:
In Stock : 1815
Step5Bar-code shipping tag
MXO45-3C-24M000000
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Digi-Reel®
  • Series
    MXO45
  • Size / Dimension
    0.819Lx0.520W 20.80mmx13.20mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    5V
  • Frequency
    24MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    HCMOS, TTL
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    40mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    10μA
  • Height Seated (Max)
    0.240 6.10mm